Ви є тут

Підготовка до аналізів

Шановні пацієнти! Достовірність результатів аналізів перш за все залежить від правильної підготовки до їх здачі. 

1. Кров на всі показники здається натщесерце (голодування протягом 10 – 14 годин) до 11:00, також можливий забір крові протягом  дня з перервою не менше 6 годин після вживання їжі. В день забору слід уникати чинників, що впливають на результати досліджень: фізичного навантаження (спорт, підйом сходами), емоційного збудження, паління. Напередодні здачі венозної крові необхідно виключити з раціону жирну їжу та алкоголь. 
2. Виключно на голодний шлунок  здається кров для тестів біохімічної панелі, загального аналізу крові, показників гемостазу та імунограми.
3. Кров не рекомендовано здавати під час прийому ліків, після рентгенографії, ректального дослідження або фізіотерапевтичних процедур.
4. Дослідження гормональної панелі бажано робити в ранкові години до 11:00, якщо інше не рекомендовано Вашим лікарем, оскільки спостерігаються добові коливання деяких гормонів у крові.
5. При здачі тестів репродуктивної панелі та пренатальної діагностики жінкам  обов’язково вказати день менструального циклу або термін вагітності з метою урахування циклічності  гормональних коливань та визначення рівня білків вагітності згідно її терміну.
6. Перед здачею сечі на дослідження  необхідно  провести туалет зовнішніх статевих органів. В лабораторію доставляється невеличка порція (близько 50 – 100 мл сечі), яка після ретельного перемішування відливається від повного об’єму, що має бути зібраним  у чисту суху ємкість (в залежності від виду обстеження) наступним чином:

  • для  загального аналізу сечі – всю ранкову порцію сечі;
  • для аналізу сечі по Нечипоренко – середню порцію першої ранкової сечі;
  • при зборі добової кількості сечі – перше ранкове сечовипускання робиться в унітаз, потім протягом доби (наприклад, з 9:00 ранку поточного дня до 9:00 ранку наступного дня) збирається  вся добова сеча в один чистий посуд.  У процесі збору вся сеча повинна зберігатися в прохолодному, захищеному від світла місці (наприклад, у холодильнику при t 4 - 8° С.) При цьому, слід обов’язково вказати загальний об'єм сечі за добу.

7. При підготовці до здачі урогенітального матеріалу для ПЛР-діагностики рекомендуємо дотримуватися наступних правил:

  • протягом доби (3 діб для жінок) утриматись від застосування місцевих препаратів і процедур;
  • протягом 2-3 годин утриматися від сечовипускання;

 Бажано:

  • протягом 3 діб утримуватися від незахищеного статевого життя, прийому алкоголю;
  • обстежитися  до або не раніше 14 діб після закінчення курсу антибактеріальної, антигрибкової  терапії, якщо інше не рекомендовано Вашим лікарем.

8. Підготовка до букального зішкрібу і забору мазків з ротоглотки з метою отримання клінічного матеріалу для ПЛР-діагностики передбачає кілька основних правил:
• перед забором взірця не їсти протягом 30 хв. В порожнині рота не повинно бути залишків їжі. У немовлят на грудному вигодовуванні рекомендовано брати взірці не раніше, ніж через 1 – 2 години після останнього годування.
 
Бажано:

  • протягом доби утриматись від застосування місцевих препаратів і процедур, прийому алкоголю;
  • обстежитися до або не раніше 14 діб після закінчення курсу антибактеріальної, антигрибкової терапії, якщо інше не рекомендовано Вашим лікарем.

9. Аналіз калу на яйця гельмінтів та найпростіші роблять без спеціальної підготовки пацієнта. Кал збирається після самовільної  дефекації в спеціальний контейнер згідно інструкції; він  не повинен містити сторонніх домішок, таких як сеча, дезинфікуючі речовини та ін.

Пам'ятайте, що скласти оптимальну програму лабораторного обстеження і оцінити результати аналізів може тільки лікуючий лікар, який має можливість спостерігати стан пацієнта і пояснити необхідність призначення тих чи інших досліджень!