Ви є тут

Вітамін сонця

Небесне світило керує біоритмами, підживлює фізичну і розумову активність, підвищує імунітет. Але де взяти сонце взимку, коли ми виходимо з дому завидна, повертаємося в темряві, а весь короткий світловий день проводимо на роботі?

Допомогти організму подолати негативні наслідки нестачі світла — здійсненне завдання. Наприклад, синтез серотоніну посилюється при фізичних навантаженнях. Не тільки заняття спортом, але і фізичні вправи, рухливі ігри підвищують вироблення «гормону задоволення» в 5 разів.

Інші способи — фототерапія або лікування яскравим світлом від штучних джерел.
Солярії працюють в основному в УФ-діпазоні, але дають інший спектр випромінювання. Для засмаги цього достатньо, для синтезу вітаміну D - ні.
Спеціальні лампи червоного світла й ультрафіолетові опромінювачі заповнюють брак сонця восени та взимку. Фототерапія рекомендується при сезонній депресії, для профілактики інших порушень, обумовлених дефіцитом світла.
Також можна отримувати вітамін D з харчових продуктів (молоко, апельсиновий сік або йогурт з додаванням вітаміну D, лосось або скумбрія, консервований тунець, масло печінки тріски).
Харчові добавки. Тобто таблетки, капсули або рідини, в яких є поживні речовини. Добавки – це ще один спосіб отримати вітамін D.

Якщо Ваш лікар рекомендує приймати добавки вітаміну D, запитайте його, який тип добавок підійде, в якому дозуванні та коли його вживати. Пам'ятайте, що надлишок вітаміну D теж небезпечний для організму. Тому обов'язково проконсультуйтеся з лікарем перед прийманням.

Чи є тест на дефіцит вітаміну D?
Звичайно. Можна зробити аналіз крові, щоб визначити, чи достатньо у Вас вітаміну D. Лікарі обов'язково направляють на вимірювання рівню вітаміну D у людей, які входять в групу ризику, а саме:
● Проводять більшу частину або весь свій час в приміщенні (наприклад, тому що вони знаходяться в будинку для людей похилого віку);
● Мають проблеми зі здоров'ям, а особливо з травленням (наприклад, целіакію), через які їм важко засвоювати вітамін D;
● Часто ламають кістки, навіть при легких травмах або падіннях;
● Хворі на остеопороз, а отже апріорі мають слабкі кістки.

Стежте за своїм здоров’ям, і воно зробить Ваше життя щасливим! Будьте здорові!