Ви є тут

Важливі гормони щітовидної залози


Дивуючись погіршенню самопочуття і «приміряючи» на себе то один, то інший діагноз, люди часто навіть не уявляють собі, що причиною їхніх негараздів може бути щитовидна залоза, в якій відбулися певні зміни. Цей орган не дарма називають щитом людського організму (в перекладі з давньогрецької сама його назва означає «щит» – thyreos): він контролює діяльність практично всіх органів і систем за допомогою вироблюваних ним йодовмісних гормонів.
ТТГ – тиреотропний гормон гіпофіза, який розташовується в центрі головного мозку і є головним всіх ендокринних органів, в тому числі й щитовидної залози. Він відповідає за такі функції організму:

  • робота репродуктивної системи людини;
  • забезпечення психосоматичних реакцій;
  • діяльність серцево-судинної системи;
  • регулювання обміну речовин;
  • утворення нуклеїнових кислот;
  • регулювання вироблення червоних кров'яних тілець.

Т3 – трийодтиронін. Гормон, керуючий в організмі людини енергетичними обмінними процесами, він сприяє розпаду енергії та відправляє її туди, де вона необхідна. Завдяки його роботі у людини посилюється нервова провідність. Також цей гормон важливий для кісткової тканини і серцевої системи, він сприяє активації в них обмінних процесів.
Т4 – тироксин. Є найнеактивнішим гормоном щитовидної залози. Для порівняння, його активність майже в десяток разів нижче, ніж трийодтироніну. Основна дія гормону Т4 полягає в прискоренні катаболізму - процесу отримання енергії з енергетично значущих метаболітів (глікогену, жиру). Надлишкова концентрація тироксину в крові призводить до прискореного серцебиття, дратівливості, зниження маси тіла. Але це не означає, що гормон приносить шкоду, це лише симптоми його передозування. У нормі тироксин підтримує тонус нервової системи, частоту пульсу та адекватний обмін речовин.
Порушення норми роботи будь-якого з цих гормонів може призвести до серйозних наслідків у функціонуванні організму людини.
Підготовка до здачі аналізів ТТГ:

  • Протягом трьох днів перед дослідженням не можна курити і вживати алкоголь. Також слід уникати надмірних фізичних навантажень, стресових ситуацій, перегрівів і переохолоджень організму.
  • За можливості рекомендується припинити приймання всіх медикаментів, а особливо гормональних, йодовмісних і вітамінних препаратів (потрібна консультація лікаря).
  • За 12 годин до проведення аналізу потрібно відмовитися від їжі, щоб взяття крові на ТТГ відбувалося натщесерце.

Дотримання всіх вищезазначених умов допоможе отримати найбільш правдивий результат, тому у виконанні цих рекомендацій в першу чергу мають бути зацікавлені пацієнти.
Стежте за своїм здоров’ям, і воно зробить Ваше життя щасливим! Будьте здорові!