Ви є тут

​Укріплюємо імунітет!

Приходить нова пора року і хотілося б радіти змінам навколо вам, але немає сил: весь час хочеться спати, настрій змінюється щохвилини, а тут ще застуда звалила з ніг... Що робити?
Ситуація не нова. Періодично ми відчуваємо занепад сил. Справа в тому, що імунна система витратила практично весь свій ресурс і потребує термінової «реанімації». Щоб допомогти їй відновитися, важливо дотримуватися певних правил: не нервувати, уникати стресових ситуацій, більше рухатися (ранкові або вечірні прогулянки), раніше лягати спати, в раціон харчування ввести свіжі овочі та фрукти, а також не забувати про гарний настрій і з посмішкою дивитися на навколишній світ.
Стрес - згубний для імунітету
Відомо, що тривалі стресові ситуації «заганяють» імунну систему в глухий кут. При нервовому напруженні організм починає виробляти певні речовини, половина з яких пригнічує наш імунітет. І якщо не підтримати себе в такі моменти, то загострення хронічних захворювань, інфекційні та вірусні хвороби вас наздоженуть зненацька.
Правильне харчування - запорука відмінного імунітету
Від того, що ви їсте і в якій кількості залежить стан захисних сил вашого організму. Наприклад, ви хочете скинути зайву вагу і «сидите» на дієті. Начебто нічого страшного, однак виснажений організм, щоб протистояти вірусам і бактеріям, вимагає більше зусиль. А при дієті йому не вистачає вітамінів і мікроелементів. У підсумку - організм стає вразливим.
Надлишок ваги також як і недоїдання діє негативно на імунну систему. Організму потрібно більше енергії і часу, щоб переварити їжу. А значить - більше сил. Тому перед тим, як з'їсти зайву порцію, задумайтеся про наслідки.
Що любить імунітет? Помідори, перець солодкий, цибуля, зелень, часник, гарбуз, морква, яблука, морепродукти, горіхи, трав'яні чаї, цитрусові, ягоди.
Чого імунітет не любить? Алкоголь, куріння, цукор. Причина такої «нелюбові» криється в пригніченні імунної системи, яка працює на знос, очищаючи клітини організму від токсинів.
Вода - очищає і зміцнює організм
Вода - основа життя. І чим більше ви п'єте натуральної негазованої води, тим краще організм адаптується до умов життя. Вода допомагає очистити наші клітинки від шлаків, прибирає зайві сантиметри, а також сприяє нормалізації сил. Поряд з водою можна пити зелений несолодкий чай. Він має загальнозміцнювальну дію і виводить токсини.
Свіже повітря + рух = міцний імунітет
Провітрюйте кімнату. Цьому нас вчили з дитинства. Але навіщо це потрібно робити?
По-перше, ми дихаємо і разом з повітрям видихаємо вуглекислий газ. А він, як відомо, поступово отруює організм, порушуючи при цьому дихальну функцію кровообіг. Як результат - ми відчуваємо головний біль і загальну втому.
По-друге, в будь-якому приміщенні поступово накопичуються негативно заряджені іони, а вони відповідають за стан нервової системи. І якщо кімната довго не провітрюється, то бадьорість духу і життєві сили «випаровуються».
По-третє, в повітрі знаходиться ряд шкідливих речовин, які стомлюють наш організм. Йдеться про метан, альдегідах, аміаку і т.д., які виділяються при видиху. Всього кількість таких речовин досягає 400. Тому намагайтеся кожні 30 хвилин провітрювати кімнату.
Фізичні вправи, ходьба, пробіжки, плавання, сауна, контрастний душ зміцнюють здоров'я людини. Сидячий спосіб життя - навпаки: послаблює імунну систему. Однак все має бути в міру. Виснажливі тренування можуть дати зворотний ефект: надмірна активність є своєрідним стресом для організму. А якщо стрес, то імунітет сили віддає, а не примножує.
Сон - маленька відпустка
Сон ще називають маленькою відпусткою. Все тому, що під час сну наш організм відпочиває і відновлює сили для нового дня. У зв'язку з цим необхідно лягати спати в добре провітреній кімнаті і не надто пізно: організму для відновлення потрібно як мінімум 6-7 годин.
Знаючи ці маленькі секрети, ви убезпечите свою імунну систему від перенапруги і дозволите їй працювати в звичайному режимі.