Ви є тут

Щорічне профілактичне обстеження

21.01.2021

ВООЗ рекомендує проходити профілактичне медичне обстеження щороку всім людям, включаючи тих, хто відчуває себе здоровими або має лише загальні скарги на самопочуття (стомлюваність, сонливість, апатію та ін.) Але навіщо витрачати час і гроші на медичне обстеження, якщо нічого не болить? Сенс профілактичних оглядів в тому, щоб діагностувати можливе захворювання якомога раніше і своєчасно втрутитися в патологічний процес, надати дієву допомогу.

Пакет "Щорічне профілактичне обстеження дорослих" передбачає проходження базового переліку лабораторних досліджень для виявлення найбільш поширених і небезпечних для життя захворювань. В нього входить: Загальноклінічний аналіз крові; Загальноклінічний аналіз сечі; АЛТ; АСТ; ГГТ; Лужна фосфатаза; Білок загальний; Білірубін фракційно; Глюкоза; Креатинін; Сечовина; Тригліцериди; Холестерин загальний; Х-ЛПВЩ; Х-ЛПНЩ; Залізо; Кальцій; Глікований гемоглобін; СРБ; ТТГ.

Вартість пакету: 1280 грн.
Термін виконання: результати у день забору.

Для чого роблять кожен з цих аналізів?

ЗАГАЛЬНИЙ СТАН ОРГАНІЗМУ
Загальноклінічний аналіз крові, загальноклінічний аналіз сечі.

Найзагальніші тести, які хоч раз в житті здавав кожен з нас. Попри свою звичність, за їх результатами можна зробити висновки про ті зміни, які торкнулися вашого організму, і при необхідності призначити більш прицільне обстеження.
Важливо розуміти, що дані, отримані згідно з цими аналізами, мають загальний характер, а показники, характерні для того чи іншого захворювання, можуть сильно відрізнятися у різних людей.
Ряд показників крові та сечі змінюються з віком, в залежності від особливостей харчування і приймання лікарських препаратів. Тому не варто самостійно інтерпретувати результати й робити швидкі висновки. Робити це може тільки лікар.

ПЕЧІНКА
Білірубін, АЛТ, АСТ, ГГТ, лужна фосфатаза, білок загальний, СРБ.

Від того як функціонує цей орган, залежить робота системи детоксикації в цілому. Саме в печінці відбувається знешкодження отруйних для нашого організму речовин. Тести на печінкові ферменти (АЛТ та АСТ), а також пігмент жовчі — білірубін — дозволяють визначити, наскільки ефективно печінка справляється з такою складною функцією.
ГГТ (Гама-глутамілтранфераза) вказує на застій жовчних протоків.
СРБ (С- реактивний білок) - це білок гострої фази який вказує на запальний процес. Він виробляється у клітинах печінки (гепатоцитах) відразу ж після пошкодження, провокуючими факторами якого можуть бути бактерії, гриби, антигени, різні імунні комплекси тощо.

ОБМІН ЖИРІВ
Тригліцериди, загальний холестерин, Х-ЛПВЩ, Х-ЛПНЩ.

Загальний холестерин, аналіз, який допомагає оцінити загальну концентрацію холестерину в крові. А також співвідношення ліпопротеїнів високої щільності — ЛПВ («хороший» холестерин) і ліпопротеїнів низької щільності ЛПН («поганий» холестерин). Результати аналізів допомагають оцінити ризики, пов'язані з атеросклерозом, ішемічною хворобою серця та інсультом.
Часто дивляться лише загальний рівень холестерину. Такий тест з великою натяжкою можна назвати інформативним. Необхідно перевірити співвідношення Х-ЛПВЩ і Х-ЛПНЩ. Як це не парадоксально, для нашого організму важливі обидві речовини. Так, основна функція Х-ЛПНЩ — доставлення холестерину за місцем вимоги. А Х-ЛПВЩ виводять непотрібний холестерин з клітин. Всі ліпопротеїни працюють спільно. Також дані показники є хорошим індикатором цукрового діабету.
Тригліцериди є найголовнішим джерелом енергії для клітин, вони є похідними гліцерину. Надходження тригліцеридів в організм людини відбувається разом з їжею, далі вони синтезуються у жировій тканині, потім у печінці і в кишечнику. Який рівень тригліцеридів в крові у людини, безпосередньо залежить від віку.

ОБМІН ВУГЛЕВОДІВ
Глікований гемоглобін, глюкоза.

Дозволяють вчасно виявити стан предіабету і цукрового діабету 2 типу. Експерти ВООЗ відзначають, що кожні 10 років кількість хворих на цю недугу збільшується на 20%. Цукровий діабет 2 типу розвивається через зниження чутливості тканин організму до інсуліну. Провокують його, як правило, особливості способу життя: неправильне харчування, нестача руху і шкідливі звички. Вчасно виявити захворювання на початковій стадії допоможуть аналізи рівня глюкози натще, а також тест на глікований гемоглобін — середня цифра концентрації глюкози в крові за 3 місяці (так як тривалість життя гемоглобіну складає 3 місяці)

ЩИТОВИДНА ЗАЛОЗА
ТТГ.

Щитовидна залоза — диригент всіх обмінних процесів в нашому організмі. Від її здоров'я залежить робота всіх інших залоз ендокринної системи. Для контролю її стану здається тест на ТТГ — гормон гіпоталамуса, який регулює діяльність щитовидної залози.

ВИДІЛЬНА СИСТЕМА
Сечовина, креатинін.

Рівень концентрації сечовини у крові є показником роботи нирок. ЇЇ концентрація збільшується через нефротичні набряки, які виникають або при запаленні, або при зловживанням білковими продуктами.
Креатинін вказує на роботу нирок та роботу мязів.

МІКРОЕЛЕМЕНТИ
Залізо, Кальцій.

Людина влаштована так, що, якщо якоїсь з речовин не вистачає, або надмірно багато в крові, це викликає дисбаланс функціонування всього організму.
При нестачі заліза в крові можливе діагностування залізодефіцитної анемії. Кількість його в організмі людини пов'язано з його віком, вагою, рівнем гемоглобіну в крові та іншими факторами. Якщо аналіз крові показує недолік заліза, це означає, що у людини порушений імунітет. Іони заліза переносять і передають клітинам кисень. Блідість, сухість шкіри, тахікардія це все симптоми залізодефіцитної анемії. Підвищена стомлюваність і гіпотонія м'язів теж її ознаки.
Кальцій потрібен організму для росту клітин. Кальцій незамінний учасник регулювання процесу обміну речовин. Його надлишок або нестача в організмі можуть свідчити про серйозні негаразди із здоров’ям.

ПІДГОТОВКА ДО АНАЛІЗІВ

Кров на всі показники здається натщесерце (голодування протягом 10 – 14 годин) до 11:00. В день забору слід уникати чинників, що впливають на результати досліджень: фізичного навантаження (спорт, підйом сходами), емоційного збудження, паління. Напередодні здачі венозної крові необхідно виключити з раціону жирну їжу та алкоголь.
Кров не рекомендовано здавати під час прийому ліків, після рентгенографії, ректального дослідження або фізіотерапевтичних процедур.

Перед здачею сечі на дослідження  необхідно  провести туалет зовнішніх статевих органів. Потім у чисту суху ємність збирається вся ранкова порція сечі. В лабораторію доставляється невеличка порція (близько 50 – 100 мл сечі), яка після ретельного перемішування відливається від повного об’єму.

Пам'ятайте, оцінювати результати аналізів та призначати лікування може тільки лікар.