Ви є тут

​Печія: профілактика та лікування

Досить часто жінки вперше з печією стикаються під час вагітності. Нестерпне відчуття печіння в горлі та за грудиною, що не покидає протягом дня. У даному випадку йдеться про тиск дитини на шлунок і діафрагму, через що шлунковий сік потрапляє в стравохід.
Втім, печія буває не тільки у вагітних жінок. Вона часто турбує при захворюваннях шлунково-кишкового тракту: при гастриті з підвищеною кислотністю, виразці шлунка, дискінезії стравоходу, діафрагмальній грижі стравоходу. Серед супутніх симптомів - нудота, неприємна відрижка, гіркуватий присмак у роті.
Печія може виникнути і у цілком здорових людей. Спровокувати її може неправильне харчування, зайва вага, куріння, алкоголь, прийом медикаментів, фізичні навантаження після їжі, гормональні зміни і т.д.
Чим загрожує печія?
Якщо печія турбує вас тривалий час, то це може привести до раку стравоходу. Щоб уберегти себе від тяжких наслідків, зверніться до фахівця, який в ході обстеження підкаже, як лікуватися. У запущених випадках печію усувають за допомогою хірургічного втручання.

Профілактика і лікування
По-перше, зверніть увагу на свою вагу. В окремих випадках саме ожиріння є причиною появи печії. Приберіть з раціону харчування жирну і смажену їжу, кислі і солодкі продукти. Обмежте вживання кави, міцного чаю, шоколаду, хлібобулочних виробів, які дратують стравохід і призводять до печії.
По-друге, розділіть прийом їжі на кілька невеликих порцій. І не лягайте відпочивати відразу після обіду або вечері.
По-третє, відмовтеся від алкоголю і постарайтеся кинути палити, так як ці продукти дратують слизову стравоходу.
По-четверте, введіть собі правило пити гідрокарбонатні сульфатні води, що регулюють дисбаланс кислотності.
По-п'яте, переконайтеся, що мова йде саме про печію. У деяких випадках відчуття печіння може бути пов'язано з серцево-судинною системою. Пройдіть огляд у кардіолога, який виключить або підтвердить  діагнози стенокардія чи підвищений артеріальний тиск.
Не ігноруйте симптоми захворювань, а лікуйте їх.