Ви є тут

Пацієнт-рекордсмен: прокинутися після 19 років коми.

13 червня 1984 року Террі Уоллісу було вже 20 років. В Арканзасі цей вік вважався віком дорослої людини. У 20 практично всі водять машину, а Уолліс вже був одружений і мав власний транспортний засіб. Проте інтересу до підліткових розваг він не втратив і якось раз відправився кататися разом з другом. Результатом юнацької удалі стало падіння машини з невеликого моста в окрузі Стоун. Друг загинув, Уолліса врятували, але... його стан стабілізувався і перейшов в те, що мовою журналістів називалося комою, але неврологічною мовою іменується мінімальним станом свідомості (MCS). При цьому стані повністю втрачаються функції кори головного мозку, зберігається робота підкіркових структур (це відрізняє MCS від вегетативного стану).

Хворого помістили в так званий «будинок хронічних хворих «(nursing home – чомусь часто цей термін у нас перекладали як «будинок літніх людей», що стосовно до 20-річного Террі було не дуже справедливо). Лікарі були впевнені, що в такому стані Уолліс залишиться до кінця життя.

Однак 19 років по тому він ... заговорив. У 2003 році Уолліс прийшов до тями. Першим словом, яке він сказав, було «мама», другим – «Пепсі», третім – «молоко» (у відповідь на питання, що б він хотів випити). Цей випадок виявився рекордним зафіксованим епізодом "пробудження після «коми».
Те, що Уолліс почав активно вчитися говорити, викликало дуже велике здивування. Він міг навіть трохи рухатися. Період бурхливого відновлення – «навчання» говорити та контролювати частини свого тіла - зайняв три дні. Втім, когнітивні порушення були в наявності. Він як і раніше вважав, що президентом США залишається Рейган, відмовлявся визнавати свою 20-річну доньку (дружина Уолліса покинула сім'ю)... але найважчим наслідком MCS стала неможливість формувати нові спогади.

Те, що сталося з Уоллісом вважається майже дивом.

Але нажаль, станом на кінець 2018 року, не вдалося виявити жодних даних про Террі Уолліса. Невідомо, чи живий він, і якщо так, то в якому стані знаходиться його здоров'я. Мабуть рідні втомилися від занадто сильної уваги до Террі. Сподіваємося, що він нарешті почав жити звичайним життям.